Rezonanční terapie
Na rezonančním lůžku probíhá unikátní hudebně terapeutický proces, který prostřednictvím komplexních vibrací a rezonancí přináší hluboce léčivé a regenerační účinky pro celý organismus - na úrovni tělesné i mentální. Splynutí s hudbou a vibracemi je tady tak intenzivní, že díky tomuto nástroji můžete zároveň zažít i velmi hluboké a povznášející celkové uvolnění těla, mysli, emocí a jinou rovinu meditace. K terapii na rezonančnímu lůžku je možné dále použít Vesmírné Alikvótní zvony, Hand-Pan, Křišťálové mísy, Zen zvonkohry, či terapeutické ladičky. Vlastní prožitek je nepřenositelný ... i když ... 😊Rezonanční terapie trvá cca 25-35 minut. Ovšem než vstanete z lůžka, uběhne ještě nějaký čas, kdy je člověk schopen opět být teď a tady. Je třeba počítat s dobou trvání této terapie s cca 60 minutami.
Sebou stačí mít volné, pohodlné oblečení.
Konzultace-Seberozvoj (zaměřené na citové, emoční, partnerské či pracovní téma)
Přesně směrované otázky např. na vztahy s rodiči, partnerem a vztahem sami k sobě, se můžeme dostat ke skutečnému důvodu potíží klienta. Často je skryt za mnohaletými na sebe se nabalujícími zážitky, jež mohou překrýt to podstatné. Tento důvod často také způsobuje to, že se naše vztahy stále dostávají do podobného stavu jako byly ty předchozí. Neustále se opakující vztahové problémy s partnery/partnerkami i přesto, že jde o nový vztah. Může jít o vzorec nevědomě převzatý z rodinného systému (přes rodiče). Mohu takto klienta směrovat tam, kde problémy skutečně mohly vzniknout (například jaká dynamika je za nepříjemnými opakujícími se situacemi v jeho životě či rodině, jak dál postupovat, čeho se vyvarovat atd.).
Konstelační terapie skupinové, tematické či individuální
Co je smyslem této práce?
Smyslem konstelační práce, alespoň jak ji chápu já, je vracet člověka na místo v jeho životě, jež mu náleží, a tím i do jeho síly. Můžeme se ptát proč, vždyť přeci vše co ve svém životě každý vytvoříme, často považujeme za dobré a "své". Že to jsme přeci my, to kdo jsme, nad tím přeci nepotřebuji přemýšlet. Zjednodušeně řečeno, proč přemýšlet nad tím, proč mám nos mezi očima a ne třeba na bradě? Jsme od dětství zvyklí, že jsme nějací, že nějak vypadáme, že svět kolem nás je také nějaký, že se věci nějak dějí, my s tím nic nenaděláme a tak to je.
Jenomže už jenom to, jak vnímáme okolní svět, jak jej vidíme a jak vidíme sami sebe v tomto světě a jak inter reagujeme na svět v němž žijeme, nám bylo určeno v prenatálním stavu, v dětství výchovou a školou. Jak máme vnímat, čemu věnovat pozornost, že máme hledat všechny odpovědi venku, že někdo je povinen se o nás či někoho postarat, něco dokola pro druhé zabezpečovat nebo dokonce, že jsme to povinni dělat my sami. Již v děloze se při vývoji našeho mozku začínají vytvářet a postupně aktivovat předně ty synapse, jimiž je vybavená a jež dominantně používá naše matka. Tudíž i my budeme inklinovat k podobným vzorcům myšlení a jednání, jako naše matka, případně otec. Vliv rodinného prostředí v němž žijeme a jsme vychováváni tyto synapse (cesty) ještě zvýrazní a my budeme více méně kopírovat rodiče.
Často toto sebou může nést i případné dědičné zdravotní problémy (dispozice).
Neboť téměř nikdo z nás není na svém místě a ve své síle, ať už jsem místo syna partnerem vlastní matce, místo manžela jsem synem své partnerky a podobně.
Potom nemůžeme být ve své síle a na svém místě v životě a jeho prožívání a vnímání je tímto často poškozeno.
Seberozvoj je díky sebepoznání, což je vlastně "práce" na celý náš život.
Jak se vyvíjí vše kolem nás, tak je důležité, abychom se vyvíjeli i my sami.
Abychom nebyli závislý na osobách, vjemech, předmětech, místech a podobně.
Vše co potřebujeme je uvnitř nás samých. Odpovědi na spoustu našich otázek, nepotřebujeme studovat například z 200 let starých informací, jež byli sepsány s tehdejším vnímáním světa a vývojovou fází jedince. Vždyť už jen historie lidstva tak jak je podávána po desítky ba někdy i stovky let, už často ani neodpovídá našemu poznání skrze nové objevy, či metody odhalování stáří vědeckými postupy. Přesto jsou širokou vědeckou společností přehlížené, jako by ani neexistovali.
Hledejme odpovědi tam, kde nám srdce napovídá a to je v sobě samém :-)
Jsou samozřejmě odpovědi na témata, na něž jsou odpovědi z "venku" přínosné. Ne vše je zavádějící, jen v dnešním pře informovaném éteru "čert aby se v tom vyznal" 😊
Proto je tak důležité se propojit se svým nitrem, sami se sebou. A to je proces o různé délce trvání, než si toto člověk sám v sobě vytvoří, z vědomí a začne i žít a naplňovat.
Přeji nám všem, ať se to daří v co nejširším spektru našeho prožívání 🙏
Klient přichází do skupiny či na individuální práci dobrovolně a za své rozhodnutí se zúčastnit nese sám odpovědnost. V průběhu této práce se stáváme jeden druhému rodinou, kde můžeme otevřít jeden druhému srdce a duši. Touto metodou nepomáháme jen sobě, ale celému rodinnému systému a tím i celé společnosti a planetě jako takové. Z etických důvodů nešíříme prožitky ostatních dále!
Každý z nás má svůj život ve svých rukou a jak se nám bude dařit je jen na nás samotných. Budoucnost je něco, co si tvoříme teď, v tuto chvíli, svými myšlenkami, postoji, svými rozhodnutími. Chci-li aby se něco v mém životě změnilo, musím začít vždy u sebe. Nehledejme lásku venku, hledejme ji uvnitř nás samotných. Protože co není v nás, nenajdeme ani venku.
Muzikoterapie
Může se jednat i o způsob meditace.
Zvuk je léčivý způsob známí již od pradávna.
Je známo, že již v prastarém před dynastickém Egyptě byly chrámy, zaměřené na léčení zvukem.
Zvuk jenž je přenášen vibracemi léčí jak tělo fyzické, tak emocionální, mentální, citové, spirituální ...
Vibrace a zvuk křišťálových mís nenechá nikoho na pokoji.
Rozezvučí naše vnitřní ucho, naše oslabené orgány posílí a ty zdravé potěší :-)
Mohou nás přenést do hloubky našeho nitra.
Ne vždy se však člověk zpočátku terapie cítí dobře.
Někdy může být zvuk zpočátku nepříjemný. To když například zahraje na strunu tématu, jež si nechceme sami připustit.
Mísy jsou zaměřené na naše energetická místa-čakry na našem těle.
Pod každou čakru patří i jistý tělesný vnitřní orgán a s ním i určitá žláza (například pod kořenovou čakru, patří rozmnožovací orgány, a v těle má vliv na vše pevné (kosti, zuby, nehty, ale i krev).
Křišťálové mísy dokážou vyladit nejen člověka, ale i předměty, potravu či nápoj.
Fonoforéza - Terapeutické ladičky (Muzikoterapie)
Při této práci používám Terapeutické ladičky, jež každá z nich vibruje a vydává zvuk o určité frekvenci. Každá takováto ladička odpovídá svou frekvencí (tónem) frekvenci příslušného místa na lidském těle. Jedná se o energetické centrum-Čakru, jež máme na svém těle.
Základních je sedm energetických center-čaker.
Každé energetické centrum je spjato s vnitřními orgány v těle a pokud nepracuje po delší dobu správně, mohou se objevit fyzické, psychické či jiné problémy.
Při této práci používám k terapeutickým ladičkám dále hrající (tibetskou) mísu a čakrové esenciální olejové směsi terapeutické kvality.
Klient leží v klidu na lehátku na zádech, má zavřené oči a jen vnímá zvuk.
Můžete v průběhu této terapie pociťovat například různé záškuby na těle, mravenčení, může se dostavit pocit smíchu, ale i pláče. Velká úleva a pocit klidu je nejčastějším výsledkem této práce.
Tato terapie je vhodná na širokou škálu problémů. Například při nespavosti, roztěkanosti, nesoustředěnosti, bolesti určitých partií těla, ale stejně tak často řeší skryté staré bolesti a traumata.
Z těchto důvodů se jedná o dlouhodobější práci a tedy několikero opakování, neboť pokud chceme opravdu něco ve svém životě změnit, nedá se toto vyřešit během jedné návštěvy.
Je třeba zdůraznit, že člověk celá léta sebou vláčí své staré rány, jež se obalují dalšími. Nelze tedy mít vše vyřešené -vyléčené za pár dní nebo dokonce jednu terapii.
Někteří klienti tuto službu využívají už jen pro zklidnění a úlevu. Cítí se poté psychicky lépe, stabilnější a vyrovnanější.
Čínská masáž
Čínská masáž mimo jiné využívá jak akupresurních technik, při kterých jsou stlačovány důležité body podél páteře a kyčlí, tak i uvolňujících a relaxačních technik, které napomáhají rozpouštění bolestí a blokád zad. Dále se věnuje velká pozornost krční páteři a jejímu okolí, jakožto častému původci problémů spojených s bolestmi hlavy, migrénou a celými zády. Masáž kyčlí vychází z principů čínské medicíny, která shledává právě oblast kyčlí jakousi vstupní bránou, kterou do těla vstupuje stáří. Čínská masáž je hlubší, ucelenější a pracuje na více rovinách lidského těla, jak na fyzické části těla, tak na energetických drahách, jež vedou celým tělem.
A jako u spousty jiných technik, masáž je důležitá jako prevence, ale hlavně co je důležité, je její pravidelnost
Thajská masáž TOK-SEN
Jedná se o tradiční thajskou masáž, jež pochází z oblastí severního Thajska. Základem je práce za pomoci speciálního dřevěného kladívka a klínu. Jedná se o rytmické klepání na akupresurní body a místa, jež vykazují stav bolestivosti, únavy či napětí. Tento postup v těle vytváří hojivé vibrace působící hluboko do svalového vlákna v těle. Zaměřuje se na tlakové body a energetické dráhy v těle a jemnými vibracemi pomůže dokonale uvolnit ztuhlé tělo a opět rozproudí energii. Při této masáži se používají originální thajské bylinné balzámy. Součástí této masáže je konzultace s doporučením. Tok-sen pomáhá při bolestech zad, ramen, rukou, nohou či při bolesti hlavy. Tuto techniku lze provádět v rámci jakékoli masáže. Poklepávání, na těle uvolní bloky, zatuhlosti a bolest.
Breussova jemná masáž páteře
Jde o jemnou, citlivou, energetickou masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády. Velmi ovlivňuje regeneraci a výživu meziobratlových plotének a tím pomáhá s řešením mnoha problémů v pohybovém aparátu, hlavně v oblasti kříže a beder. Rudolf Breuss, zakladatel této techniky, řekl "neexistují zničené nebo opotřebované ploténky,ale pouze zdegerované. A ty se dají pravidelnou masáží napravit". Ploténka je porézní houba složená z 90 procent z vody. Potřebuje tedy, aby dobře fungovala vodu (dodržovat pitný režim), tak výživu (ploténky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná). Pri Breussově masáži páteře se používají speciální hmaty, jež vlastně oddalují obratle od sebe, aby měla ploténka místo. Při této masáži se používá třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, jež z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se na páteř přikládá hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se pomocí osmózy hromadí na drsné straně hedvábného papíru. Touto masáží se automaticky ošetřují akupresurní body, jež jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází k výraznému uvolnění páteře a tím k odstranění bolesti zad a často i k vyřešení různých psychických blokád. Po této masáži je třeba klidový režim a vyhnout se přímému slunečnímu záření. Pokožka po použití Třezalkového olejena slunci silně pigmentuje!!! Délka této masáže je přibližně 50 minut.
Relaxační masáž
Klasická relaxační masáž = klienta zklidníme a jemně masírujeme. Při této masáži na klienta příliš netlačíme. Masáž by neměla bolet. Na namožené či bolestivé partie se tlačí jemně. Zásadou při relaxační masáži je, že si má klient odpočinout. Tato masáž je vhodná téměř vždy, když jsme v jednom kole a na odpočinek už čas nezbývá. Relaxační masáž zklidní tělo i mysl. Dále dá do pohybu lymfu a má velký vliv na vylučování toxinů z těla. Po masáži je nutno zvýšit příjem nealkoholických tekutin a neprovádět žádné těžké práce.
Relaxační masáž je důležitá při přetažení či bolesti, jež nesmí být v akutním stavu (např. výhřez ploténky nebo i při silném nastydnutí apod.). Stejně tak je důležitá jako prevence.
Terapeutická masáž
Jde o masáž, kdy podle aktuální potřeby klienta volím různé masážní a terapeutické postupy. Z tohoto důvodu se jedná o masáž velmi účinnou s hlubokým zážitkem.
Tělo si samo říká co potřebuje a jaký druh masážního oleje použít.
Při této masáži často přichází ke svému slovu například křišťálové mísy, muzikoterapie, terapeutické ladičky a podobně.
Masážní postupy různých druhů masáží se zde prolínají tak, aby se docílilo co nejlepšího výsledku-zážitku pro tělo a duši.
Je vhodná jak pro ženy tak muže. U mužů může vyvstat problém s případným projevem emoce. Ne každý muž je připraven na pocity, jež buď zapomněl, či je dokonce nikdy nepoznal. Toto bude ale téma i pro mnoho žen.
Z výše zmíněného tato masáž není vhodná pro každého, ale jen pro ty, kteří třeba jen tuší, že bolestí či blokem v těle se může uvolnit i starý emoční blok, jež mohl fyzické bolesti způsobovat. Masáž předchází konzultace a často termín této masáže připadne až na následující setkání.
Čínská masáž se zpívající mísou
Čínská masáž mimo jiné využívá jak akupresurních technik, při kterých jsou stlačovány důležité body podél páteře a kyčlí, tak i uvolňujících a relaxačních technik, které napomáhají rozpouštění bolestí a blokád zad. Dále se věnuje velká pozornost krční páteři a jejímu okolí, jakožto častému původci problémů spojených s bolestmi hlavy, migrénou a celými zády. Masáž kyčlí vychází z principů čínské medicíny, jež shledává právě oblast kyčlí jakousi vstupní bránou, kterou do těla vstupuje stáří. Čínská masáž je hlubší, ucelenější a pracuje na více rovinách lidského těla, jak na fyzické části těla, tak na energetických drahách, jež vedou celým tělem. Dále je do této masáže začleněna práce s tibetskou mísou. Tibetská mísa má velký duchovní a energetický význam. Pomáhá jak k uvolnění těla, mysli a povzbuzuje duši.
Tato masáž trvá asi 75 minut.
Tento druh masáže je velmi dobré spojit s Bachovými květovými esencemi, jež vám zde také můžeme namíchat. Pokud jsou Bachovy květové esence součástí terapie či masáže, jsou za zvýhodněnou cenu.
A jako u spousty jiných technik, masáž je důležitá jako prevence, ale hlavně co je důležité je její pravidelnost.
Bachova květová terapie
"Nemoc není ani krutost, ani trest, ale pouze a jenom oprava, nástroj, kterým si naše vlastní duše posloužila, aby poukázala na naše chyby, aby nás zadržela před většími omyly, které by nadělaly větší škody a aby nás zavedla zpět na cestu pravdy a světla, ze které bychom nikdy neměli sejít." Edward Bach Příčina většiny nemocí, kterými lidstvo dnes trpí, leží menším dílem v mentální úrovni (tzv. nezdravé myšlení, špatně chápané zásady), ale větším dílem v emocionální úrovni, v úrovni nevědomích emocí a subjektivních citových reakcí, jež jsou buď blokované, nebo přehnaně stimulované. Tento stav vede k negativním citovým stavům, jako je strach, nenávist, žárlivost, netrpělivost, smutek a mnoho dalších. Ty poté dále působí éterickou úrovní nejdříve na nervový systém hmotného těla, později na ostatní orgány. K tomu je naše emocionální úroveň v dnešní době soustavně předrážděná drogami všeho druhu, od nikotinu, alkoholu, marihuany, přes přepjaté televizní programy, počítačové hry, tvrdou rokovou hudbou až k všeobecnému zaplavování informacemi. Systém 38 Bachových květů může pomoci člověku, aby sám postupně zvládnul přechodné negativní nálady mysli, jak jsou již výše zmíněné. Cílem je duševní očista, sebepoznání, harmonický rozvoj a tím i větší stabilita osobnosti. Toto dává nepřímo i odolnost vůči duševním a popřípadě psychosomatickým poruchám. Není dobré dávat účinek 38 Bachových květů do přímé souvislosti s tělesnými symptomy nemoci. Bachovy květy pracují zejména s psychikou a těmi částmi těla, jež nemusí být viditelné pouhým zrakem (jemnohmotné, emocionální tělo apod.). Jsou účinná jak pro člověka, tak pro zvířata či rostliny. Určité divoce rostoucí květiny, keře a stromy vyššího řádu (myšleno odolnější, opora pro své okolí) mají sílu zvýšit svým chvěním lidské chvění a otevřít naše kanály pro poselství vyššího Já (zaplavit osobnost všemi ctnostmi, jež potřebuje a vyplavit tím charakterové nedostatky, které jsou příčinou našich bolestí). Intenzita reakce při užívání Bachových květů je často vztažná ke stupni senzibility, v podstatě otevřenosti vůči změnám, k ochotě převzít zodpovědnost za vlastní vývoj a tím také za svůj vlastní zdravotní stav. Mohou sloužit i jako prevence proti tělesným nemocem a jako podpora při odborném ošetřování, ale nemohou je nahradit. Upraveno z knihy Bachova květová terapie - Teorie a praxe od Mechthild Scheffer